Victory Generation Life Cinema
KYIV MEDIA WEEK 2018 – усе тільки починається!
86
innovaeditor/assets/Statyi_i_interviyu/Victoia-Yarmoschyuk_interview.jpg

Цього року медіафорум Kyiv Media Week проводитиметься в новому форматі, що дозволяє розширити тематику заходів та надати учасникам максимальний доступ до всіх активностей форуму. Програма KMW 2018 охоплює всі сфери сучасного медіабізнесу: кіно, формати, серіали, анімацію, digital-технології, дитячий контент, радіо, пресу, телеком, законодавство. Тож кожен день форуму буде насичений івентами різних напрямів. Додатково до бізнес-івентів, де конструктивно подається прикладна професійна інформація, на гостей чекатимуть inspiration talk від провідних фахівців у сфері медіа, спеціальні презентації та коктейлі від партнерів форуму. Більш детально про KMW 2018 розповіла VGL Cinema директор компанії MRM і виконавчий директор Української кіноасоціації Вікторія Ярмощук.

Вікторіє, яким чином цього року зміниться формат проведення KMW?

Форум кардинально змінить форму та з набору конференцій і ринку перетво­риться на фестиваль. Цьогоріч формат медіафоруму дозволить нам (організаторам) розширити тематику заходів, а учасникам — самостійно сформувати індивідуальну програму семінарів, презентацій, дискусій, пітчингів, воркшопів і круглих столів. Так, традиційні конференції Format Show, «Кінобізнес», Pay TV in Ukraine тощо переформатовані на низку профільних тематичних івентів. Реєстрацію на конференції замінено на єдиний бейдж учасника, до того ж на кожен день заходу. Придбавши бейдж, учасники отримують необмежений доступ до всіх заходів дня й Міжнародного ринку контенту, який відбудеться в рамках форуму 17–18 вересня.


Чим саме викликані такі кардинальні зміни?

Ми зрештою усвідомили, що нам тісно в рамках традиційних конференцій. На сьогодні в телепросторі порушено чимало актуальних тем, які важливо й потрібно обговорювати, а тому ми зважилися на зміну формату на користь розширення програми. На KMW 2018 ми поговоримо про кіно, формати, серіали, анімацію, digital­технології, дитячий контент, радіо, пресу, телеком, законодавство, визначимо, чим саме унікальна Україна, і це ще не все. Як бачите, теми дуже різняться як за наповненням, так і за розмахом — ми обговорюватимемо як загальноіндустріальні питання, так і конкретні кейси або технології, які, на наш погляд, можуть змінити цей бізнес у майбутньому. До того ж ми хочемо спонукати наших учасників до високих ідей. Тому на додаток до бізнес­івентів, що надають прикладну професійну інформацію, на гостей чекають inspiration talks від лідерів індустрії (до речі, не лише місцевої).


Маєте наміри залучити таким форматом більше учасників з-за кордону?

Дуже на це сподіваємося. Реєстрація щойно відкрилася, тому щось аналізувати з цього приводу поки зарано. Проте в нас уже є попередні домовленості про приїзд офіційних делегацій з Кореї, Китаю та Молдови.


З форматом зрозуміло, розкажіть докладніше про наповнення.

Наше головне завдання — триматися на вістрі трендів, тому ми збираємо все найактуальніше й новаторське.

Ми дуже пишаємося тим, що кожного року формувати програму форуму нам допомагають провідні світові компанії. Так, британська медіаконсалтингова компанія K7 Media четвертий рік поспіль є інтелектуальним партнером KYIV MEDIA WEEK і готує для учасників заходу дві ексклюзивні секції. Одна з них — «Тренди FAANGS», під час якої наша аудиторія ознайомиться з останніми новинками у сфері виробництва й дистрибуції контенту від Facebook, Apple, Amazon, Netflix, Google і Snapchat. Ще один партнер KMW — міжнародна кіношкола Vancouver Film School — делегує на форум ексклюзивних гостей Марію і Андре Жакметтон (Maria and Andre Jacquemetton) — шоуранерів серіалу «Божевільні» (Mad Men). Вони поінформують про створення серіалів, шоуранинг на американських каналах, а також поділяться секретами власного успішного проекту.

Насправді ми дуже пишаємося тим, що нам вдається долучати таких спікерів до заходів, які влаштовуються в Україні. Це не просто круто для ринку, це свідчить про довіру до нас і нашої країни з боку як наших партнерів, так і власне спікерів. Це саме ті позитивні зміни в індустрії, над якими ми працюємо щоденно.

Ще хотілося б відзначити Андерса Тангена, виконавчого директора компанії Viafilm (Лос­Анджелес/Осло). Андерс виступить з презентацією «За рамками скандинавського нуару. Серіал One Night». Понад 20 років він створює серіали, художні й документальні фільми, поміж яких «Ліллехамер» (Lilyhammer), «Даг» (Dag), «Мешканці Півночі» (Vikingane) та ін. Особливість проекту «Одна ніч», виконавчим продюсером якого був Танген, полягає у створенні двох версій серіалу різними мовами (норвезькою й англійською) за допомогою заміни одного ключового актора. Андерс розповість про продюсерські рішення проекту та новий вектор розвитку контенту, який приходить на зміну скандинавському нуару.

Родзинкою традиційної лінійки івентів про серіальне виробництво, організованої KMW спільно з телеканалом «Україна», цього року стане виступ Карні Зів, керівника напряму виробництва драми та комедії в Keshet Broadcasting (Ізраїль). Одна з найбільш успішних і затребуваних жінок телевізійної індустрії, яка працювала над проектами «Батьківщина» (Homeland), «Відважні» (The Brave), «Фауда» (Fauda), «Розкопки» (Dig) та іншими, виступить з доповіддю «Серіальне виробництво: від локального до глобального. Історія Keshet». Компанія Keshet є одним із лідерів виробництва серіалів і дистрибуції серіальних форматів у Європі, а нещодавно Keshet International стала копродюсером нового серіалу HBO про конфлікт у Газі (Карні Зів — виконавчий продюсер проекту).

За підтримки Держкіно України в рамках KMW традиційно відбудеться лінійка заходів, присвячених кінобізнесу. Наприклад, очікується виступ Лоуренса Девіда Фольдеса (Lawrence David Foldes), члена Академії кінематографічних мистецтв і наук США та члена виконавчого комітету премії «Студентський Оскар» (Student Academy Award). Спікер розповість, як саме журі Академії оцінює «оскарівські» фільми й за якими критеріями відбирають фільм у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою», а також виступить з доповіддю про роботу виконавчого комітету «Студентського Оскара» і можливості, які премія надає молодим кінематографістам.


Цьогоріч влаштовуватимуться пітчинги та конкурси?

Обов’язково, адже KMW — це ярмарок можливостей! Так, у партнерстві з міжнародним дистрибутором Small World IFT (США) і найбільшим міжнародним ринком аудіовізуального контенту MIPCOM (Франція) у рамках форуму буде проведено фінал міжнародного конкурсу ідей SMALL WORLD. BIG IDEAS. Переможець конкурсу отримає унікальні можливості для розвитку на міжнародному рівні, а його формат — путівку у світ і шанс підкорити глядачів усіх континентів. Цього року SMALL WORLD. BIG IDEAS проводиться вчетверте, але вперше — у рамках KMW. Також відбудеться пітчинг документальних проектів. Тема документального кіно, широко представлена на торішньому KMW, цього разу отримає розвиток завдяки круглому столу «Більше документалістики на ТБ! Так, це працює», партнером якого стала міжнародна платформа Baltic to Black Sea Documentary Network (B2B Doc). Документалісти з різних країн обговорять з представниками європейських і українських телеканалів питання популяризації документального кіно серед масового глядача й розглянуть можливості та перспективи виробництва документального контенту. Як і минулого року, у рамках партнерства з платформою на KMW проходитимуть пітчинги документальних проектів.


А хто ще з гравців місцевого ринку є партнерами форуму?

У партнерстві з давніми друзями медіафоруму — ініціативою «Чисте небо» — на KMW відбудеться конференція для правовласників «Боротьба з піратством в Україні. Що зроблено. Що робити. 2018». Як і минулого року, до заходу долучені правовласники, виробники контенту та юристи українських і міжнародних компаній з метою побудови конструктивного діалогу для спільного ухвалення рішень про майбутні дії щодо захисту авторських прав.

У четвертий день KMW відбудеться конференція «Телебачення як Бізнес», організована традиційним партнером медіафоруму — Індустріальним Телевізійним Комітетом (ІTK). Дев'ятий рік поспіль учасники конференції — українські топ­менеджери і професіонали телевізійної сфери — обговорюватимуть питання актуального контенту, фінансів, менеджменту й новітніх медіатехнологій.


Залишається побажати удачі й сил організаторам...

Дякую. Насправді я особисто дуже пишаюся цим проектом і тим, який він став сьогодні. Коли озирнутися в минуле, то 4 роки тому кістяком форуму був ринок, а зараз це вже щось набагато більше. Як відомо, до ініціативи приєднується величезна кількість партнерів, які вкладаються у формування програми, а це свідчить про те, що ми об’єднуємо ринок. Розширення географії учасників є підтвердженням того, що ми як країна цікаві світу й він готовий з нами співпрацювати.

А щодо запровадження змін формату та розширення тематики, можна певно стверджувати, що ринок дійсно розвивається й актуальних тем стає дедалі більше. І ми щасливі бути причетними до цього. Хочу заздалегідь подякувати моїй команді самовідданих універсальних солдатів і побажати їм сил і натхнення, бо попереду на нас чекають грандіозна робота і звершення — як ринку зокрема, та й країни загалом.