Victory Generation Life Cinema
Фільм «Штангіст» у конкурсній програмі Варшавського міжнародного кінофестивалю
17
innovaeditor/assets/News/Weightlifter_poster_UKR_1.jpg

Міжнародна прем’єра створеної за підтримки Держкіно короткометражної картини «Штангіст» Дмитра Сухолиткого-Собчука відбудеться у рамках  конкурсної програми Варшавського міжнародного кінофестивалю. Варшавський кінофестиваль є одним із  найважливіших світових кінофестивалів і належить до категорії кінофестивалів класу «А».


Фільм «Штангіст» створений у копродукції України та Польщі. Це дебютна короткометражна робота режисера, яку профінансувало Державне агентство України з питань кіно, Studio Munka (Polski Instytut Sztuki Filmowej  та  Stowarzyszenie Filmowców Polskich), створення фільму підтримала також  Львівська кінокомісія. Продюсерами картини є Валентин Васянович (Студія Гармата фільм) та Конрад Стефаняк (POLISH FILM SERVICE). Над фільмом працювала українсько-польська знімальна група. Зйомки відбувалися у Києві та Львові, а увесь постпродакшн  у Варшаві.


Оператор  Міхал Ритель-Пшеломець, художники-постановники  Іван Михайлов та Ольга Юрасова, звукорежисер  Сергій Степанський.  Головну роль у фільмі виконав майстер спорту з важкої атлетики Олександр Лой.  Більшість персонажів фільму − професійні важкоатлети.   


Нагадуємо, що національна прем’єра картини відбулася на кінофестивалі «Молодість»,  де  здобула головну нагороду в національному конкурсі з формулюванням «за віртуозну режисуру і вражаючу образність». Журі Львівського міжнародного кінофестивалю Wiz-Art відзначило гру актриси Валерії Хілько спеціальною відзнакою, також фільм був представлений на Одеському кінофестивалі.


Дмитро Сухолиткий-Собчук встиг заявити про себе студентськими фільмами.  У його фільмографії  ігрові короткометражні фільми «Отроцтво», «Борода» та документальні «Красна Маланка», «Інтерсекція». Зараз режисер працює над своїм першим повнометражним ігровим фільмом.