Victory Generation Life Cinema
Анна Пак
472
innovaeditor/assets/annpak11.jpg
Ми зустрілися з Анною під час її дводенного робочого візиту в Україну. Незважаючи на дуже щільний графік, вона люб’язно погодилася поспілкуватися з нами й вибрала для розмови той час доби, який, як виявилося, має для неї найбільше значення. Інтерв’ю було призначене на ранок. Коли ми прибули на місце зустрічі (готель Hilton), то й подумати не могли, що Анна вже більше 4 годин на ногах і її робочий день у  розпалі – вона мала дуже спокійний вигляд, а єдиним свідченням активної роботи був діловий стиль одягу. Наша бесіда пройшла в атмосфері дружнього спілкування, хоча ми бачилися вперше. Анна виявилася з тих людей, до яких відчуваєш прихильність з першої хвилини розмови. Талановитий керівник, сильна особистість, філантроп і дуже красива жінка – усе це Анна Пак. Втім, ви самі зможете в цьому переконатися, прочитавши наше інтерв’ю.
 
У серпні 2016 року багато прихильників Discovery Channel Ukraine були засмучені зникненням каналу з кабельних мереж. Яка ситуація з трансляціями Discovery Channel в Україні зараз?
Я трохи здивована, що з’явилися чутки про наш відхід з мереж. Ми не втратили жодного великого контракту минулого року. Навпаки, ми піклуємося про розширення нашої аудиторії, і Discovery Networks продовжує розвивати свою присутність на ринку України. Минулого року, наприклад, Discovery Networks після багаторічної перерви запустила канали Eurosport з ексклюзивним транслюванням тенісного турніру Wimbledon на платформі одного з найбільших українських операторів «Воля». Я думаю, необґрунтовані чутки про наш відхід пов’язані з тим, що ми змінили супутникові фіди – перейшли з українського на панрегіональний. Це пов’язано, крім іншого, і з тим, що у своїй діяльності ми намагаємося завжди строго дотримуватися законодавства, у цьому випадку ми прагнули привести наші канали у відповідність до закону про рекламу (реклама на платних каналах в Україні дозволена, якщо вона була сплачена на території України. Оскільки в нас більше немає українських фідів, ми повинні були прибрати всю рекламу з наших каналів. Сьогодні в Україні  ведуть мовлення супутникові фіди сім’ї Discovery, але вже без реклами).

Ми продовжуємо працювати для української аудиторії, ми її любимо, і наша присутність на ринку незмінна. Скажу більше, ми постійно інвестуємо в контент. Discovery вкладає більше $2,5 млрд на рік у виробництво програм по всьому світу. Цей високоякісний контент транслюється також і в Україні. Зараз ми приділяємо особливу увагу ігровим серіалам. Це новий для нас напрямок. Минулого року на каналі Discovery Channel ми запустили художній серіал, основою якого стали реальні події, –  «Харлі й брати Девідсон»  – про творців знаменитих мотоциклів, а на підтримку прем’єри організували масштабний захід за участю українського клубу шанувальників мотоциклів Harley-Davidson.

Цього року наших глядачів чекають прем’єри серіалів і програм, а також нові сезони вже вподобаних шоу. Так, нещодавно на Discovery Channel стартував черговий сезон популярної програми «Золота лихоманка», де три команди золотошукачів конкурують одна з одною, намагаючись знайти дорогоцінний метал. Ще одна прем’єра першого кварталу – «Острів з Беаром Гріллсом», де знаменитий експерт-екстремал проводить новий курс виживання на незаселеному острові. Крім того, після успіху ігрових серіалів «Клондайк» і «Харлі й брати Девідсон» Discovery Channel представить ще один проект у цьому форматі – серіал «Маніфест», що розповідає про те, як ФБР вело пошуки Теда Качинського, відомого як Унабомбер. TLC покаже продовження хітів «Одягнися до весілля», «Король кондитерів», «Жити непросто людям маленького зросту», а також низку абсолютно нових програм, наприклад шоу «Татуювальниці» про незвичайний тату-салон, де власниця, майстри й практично всі клієнти – жінки.

Eurosport порадує шанувальників різних видів спорту. Наприклад, прихильники тенісу матимуть можливість побачити всі чотири турніри «Гранд Слем». 

Яка кількість каналів Discovery Networks сьогодні транслюється в Україні?
В Україні представлені всі канали, які доступні в Східній Європі. Їх зараз 12, включаючи HD- версії. Наші основні флагмани – Discovery Channel, Eurosport 1, Animal Planet, TLC, ID Xtra, також у нас є канали другої лінійки, такі як Eurosport 2, 
Discovery Science і DTX.

На минулому Kiev Media Week Ви говорили про те, що Discovery Networks планує займатися локалізацією свого контенту для України. Чи ведеться робота в цьому напрямку? І чи є перспективи в Україні для виробництва власного локального контенту, адже Discovery Networks знімає проекти в різних країнах?  
Ми бачимо, що український ринок вимагає локалізації. І зараз ми обираємо партнера, який допоміг би локалізувати наш контент, так що задумане буде реалізовано. Щодо зйомок в Україні, на жаль, поки що ні. У інших країнах, де наша присутність активніша й де дозволяє ринок (тобто нижчий рівень піратства, прозоріші стосунки з клієнтами тощо), ми активно займаємося виробництвом локального контенту. Наприклад, певні програми були створені в Польщі й Німеччині, а згаданий вище серіал «Харлі й брати Девідсон» знімався в Румунії. В Україні в нас досі немає локальної версії каналів і немає можливості монетизувати інвестиції в контент – усе через ту саму відсутність прозорості ринку, тому про зйомки локальних шоу мова поки не йде. Але ми сподіваємося, що ситуація зміниться на краще. Якщо оператори будуть готові декларувати справжню кількість своїх абонентів, зможуть підвищити ARPU(Average revenue per user, середня виручка на одного користувача), якщо ринок стане більш організованим, то ми готові розглядати можливості зі створення контенту в Україні. Зараз ми уважно стежимо за тим, як розвивається ринок, і намагаємося брати участь в його розвитку: боремося з піратством, працюємо лише з добросовісними операторами.

Як Ви вважаєте, чи є тут потенціал?
Ми впевнені, що є, а тому  постійно розширюємо свою присутність, намагаємося розвивати нашу співпрацю з партнерами. Discovery Networks придбала ексклюзивні права на трансляцію Олімпійських ігор, які охоплюють ефірне, платне ТБ і Інтернет-мовлення, у тому числі на території України.  Олімпіада транслюватиметься  тільки на наших каналах: на Eurosport 1 – 24 години на добу і на Eurosport 2 – 12 годин на добу. Окрім цього, Discovery Networks веде переговори з ефірними каналами України про продаж ефірних прав на Олімпіаду. Ми сподіваємося, що в цьому регіоні є можливість для розвитку потенційної співпраці не лише з гравцями платного телебачення. Ми постійно ведемо діалоги з нашими існуючими й потенційними партнерами про нові можливі проекти. Тому повторюся:  так, Україна – це один з ринків, який має хороший потенціал і має для нас велике значення.

Благодійні заходи Discovery Networks в Україні: як народилася ідея, які успіхи в цій сфері?
Взагалі, Discovery  – соціально відповідальна компанія. Наприклад, у нас раз на рік є такий день (ми називаємо його «impact day»), коли всі співробітники компанії в усіх країнах виходять з офісів, щоб зробити кращим те місто, у якому вони працюють. Так, наша київська команда минулого року  прибирала парк, а до цього висаджувала дерева. У інших країнах це може бути допомога безробітним, бідним, тваринам, притулкам і так далі. Кожна команда сама вирішує, кому найбільше потрібна їх допомога. Крім того, щороку керівництво Discovery Networks видає кожному співробітникові деяку суму, яку той витрачає на добродійність. Ці кошти можна спрямувати на допомогу постраждалим від землетрусу або в притулок для тварин, або на екологічні й соціальні програми. В Україні 

в 2015 році у нас був цілий благодійний марафон, покликаний надати допомогу незрячим і слабозрячим людям. Ми робили це з місцевим товариством слабозрячих людей, які самі говорили, як їм допомогти. Щоб привернути увагу до проблем людей із серйозними порушеннями зору, а також «наблизити» до них навколишній світ, який інші можуть просто побачити, ми організували туристичний маршрут для незрячих. На Володимирській гірці, у Парку Слави, у Пейзажній алеї, біля Пішохідного моста й арки Дружби народів були встановлені спеціальні таблички, написані шрифтом Брайля, де в найдрібніших деталях описані прекрасні види, що відкриваються з цих точок. До участі в проекті були запрошені відомі сучасні українські письменники Любко Дереш, Галина Ткачук, Катерина Бабкіна, Олесь Ільченко і Ксенія Харченко. Крім того, разом з іншим нашим флагманським брендом - Eurosport і за підтримки Українського товариства  сліпих ми провели серію спортивних заходів у школах для незрячих і слабозрячих дітей у шести містах (Київ, Харків, Одеса, Львів, Мукачеве й Слов’янськ) і подарували їм спеціальні м’ячі для тренувань. Врешті у Львові відбувся спеціальний показ програми «Північна Америка», адаптованої для людей з проблемами зору.

Цього року Discovery Networks планує провести екологічну акцію в Україні. Зараз її розробкою займається наша маркетингова команда, при цьому ми постійно радимося з експертами в цій галузі.

Весняний випуск журналу VGL Сinema присвячений жінкам галузі кіно й телебачення. Розкажіть про Вашу кар’єру.  Який був Ваш шлях у телебаченні, шлях до Вашої нинішньої посади? 
Я закінчила Московський державний інститут міжнародних відносин і після навчання провела деякий час у Португалії. Потім захистила дисертацію з історії міжнародних відносин. Кар’єру на медіаринку я почала в компанії «Газпром космічні системи». Спочатку це була робота з реалізації супутникової ємності (у тому числі я працювала з операторами платного ТБ), після цього перейшла безпосередньо на ринок платного телебачення, яким займаюся вже більше 
14 років.  Кілька років тому я переїхала з Москви до Франції, де зараз і живу; також встигла попрацювати в Лондоні. За час своєї кар’єри я співпрацювала з такими медійними компаніями, як Euronews, NBC Universal. Незабаром після мого приходу в Eurosport канал придбала компанія Discovery Networks, і так я опинилася в Discovery. Це був довгий шлях, за цей час я накопичила великий досвід роботи в різних країнах і в різних компаніях, який мені зараз дуже допомагає.

На Ваш погляд, чи можна говорити про гендерну нерівність на високих керівних постах у медіа?  Чи такий соціальний устрій – це пережиток минулого? 
Мені здається, що медіа – це дуже жіночий бізнес. У компанії Discovery Networks досить багато жінок-керівників, наприклад президент регіону CEEMEA (Центральна і Східна Європа, Близький Схід і Африка), велика кількість віце-президентів компанії. Саме в медійній галузі я цієї гендерної різниці не бачу. Можливо, вона є в інших сферах, які традиційно вважаються чоловічими.

Чи є, на Ваш погляд, різниця між жінкою-керівником і чоловіком-керівником. Чи доводиться жінці йти на якісь жертви, щоб займати високий пост?
Жінки мають певні природні якості, які їм допомагають у керівній роботі, – м’якість, гнучкість. Ці риси, а також жіноча мудрість можуть привести до позитивних результатів. Що стосується жертв, мені здається, що їх немає, просто треба добре планувати свій час. Так, моє життя повністю розписане. Я знаю, де я буду практично до кінця року, тому відсутній елемент спонтанності. І при правильному плануванні ти можеш встигнути все: бути хорошою дружиною, хорошою мамою і хорошим керівником.

Які канали, програми Ви дивитеся як глядач?
Чесно кажучи, я дуже мало дивлюся телевізор. Як я вже говорила, моє життя розписане з раннього ранку й до пізнього вечора, тому я дивлюся дуже мало програм. В основному це фільми й канали нашої лінійки. На роботі, в офісі, у мене завжди працює телевізор, оскільки я повинна постійно відстежувати якість нашого контенту. Я повинна знати ті канали, які я продаю, і бути впевнена, що аудиторія задоволена їх якістю.

Ви переглядаєте контент Discovery Networks виключно як професіонал чи буває, що глядач усередині теж включається? 
Так, звичайно, і як глядач теж. Ось, наприклад, минулого літа ми були в Америці, де йде трохи інший контент. Ми із сином подивилися запоєм одну програму кримінального плану на Discovery Channel і дуже довго її обговорювали. Це було таке  абсолютно глядацьке занурення, без прив’язки до свого бренда. Думаю, що найчастіше бачу свої канали по-іншому, коли від’їжджаю з країни, з Європи навіть. Адже в інших регіонах наші бренди представлені іншим контентом і навіть іншими каналами, і це дає можливість подивитися на контент з іншого боку.

Ваш звичайний день – який він?
По-перше, я завжди дуже рано встаю. Наприклад, сьогодні я прокинулася о 5.30, попрацювала, позаймалася спортом, поплавала в басейні… Ще ранок – це час, який я виділяю тільки для себе. По-друге, для мене велике значення має сніданок – це дуже важлива частина мого ранкового ритуалу. У офіс я виїжджаю також досить рано – о 8.00 я вже на роботі. Мій робочий день закінчується о 20.00-21.00, але в наш час відключення від роботи немає. Для мене робота дорівнює життю, а життя дорівнює роботі. У мене немає якоїсь чіткої межі, але водночас важливий мій внутрішній баланс, мені потрібний час для самої себе. Саме тому в моїй щоденній рутині мене рятує спорт – це не просто тренування, це ще й час побути зі своїми думками. Я – вегетаріанка, уважно стежу за своїм раціоном, дуже акуратно ставлюся до алкогольних напоїв, не палю. Словом, я дотримуюся деякої загальної життєвої гігієни, і роблю це щодня. Такий спосіб життя допомагає мені заряджати внутрішні батарейки й виживати в перельотах і в моєму насиченому графіку.

Якої професійної вершини Ви прагнете досягти?
Мені пощастило в тому плані, що девіз Discovery Networks «Don’t stop wondering» («Не припиняй дивуватися»)  збігається з моїм особистим життєвим девізом. 
Я вважаю, що щастя в кожній хвилині, у кожній деталі. Ми зараз із вами сидимо, розмовляємо, а за вікном білий сніг, чисте небо, і все це –  сьогоднішній день. Тому все моє життя і його подальша перспектива побудовані так, щоб насолоджуватися кожним днем, щоб робити цей світ трохи кращим. Коли я говорю трохи кращим – це не означає обов’язково щось масштабне, можна розпочати з якихось маленьких деталей: зробити щасливішою аудиторію, провести якусь цікаву маркетингову акцію, благодійну акцію, яка полегшить життя людей. Моя подальша кар’єра буде побудована на великій кількості хороших маленьких справ для людей і, відповідно, отриманні задоволення від кожної прожитої миті. Я бачу себе саме так. Думаю, що цей шлях буде довгим і цікавим. Я не збираюся зупинятися на досягнутому. Сподіваюся, у мене ще багато попереду.

Останнім часом багато говорять про те, що ефірне телебачення поступається своїми позиціями Інтернету, що прогресивний глядач не стане з пультом у руках чекати свою програму біля екрана телевізора, а знайде те, що його цікавить, в Інтернеті й перегляне в зручний для нього час. Що скажете з цього приводу?
Є такий чудовий фільм «Москва сльозам не вірить», і в ньому звучить фраза: «Нічого не буде – ні кіно, ні театру, ні книг, ні газет. Одне суцільне телебачення». Цей вираз у певному значенні актуальний і сьогодні. Думаю, що люди не припинять користуватися лінійним телебаченням. Дійсно, сьогодні ми вже дивимося телевізор по-іншому: якщо раніше  була повна зацікавленість, то зараз люди ще паралельно щось перевіряють на планшеті або телефоні. Проте екран нікуди не зникає, він залишається перед нами. Результати різних досліджень свідчать про таке: лінійне телебачення все-таки зберігається, і попит на нього не знижується так драматично, як нам здається. Поза сумнівом, Інтернет – важлива частина нашого життя, але лінійний перегляд залишається, і в майбутньому він буде видозмінюватися. Можливо, це не буде просто телевізор у нашій вітальні, можливо, це буде телевізор у нашому авто, у якому не буде водія. Адже такі проекти вже є. Проте, я впевнена, що в тому чи іншому вигляді лінійне телебачення існуватиме.

Що Ви вважаєте своїм досягненням за час роботи в Discovery? 
Основним досягненням стало створення ефективної й креативної команди, завдяки якій Discovery Networks збільшила продажі й реалізувала ексклюзивні проекти з партнерами. В Україні в 2016 р. маркетингова команда Discovery Networks була визнана найкращою на медійному ринку. 

Що стосується роботи на ринку України, успішним вважаю запуск з компанією «Воля» каналів Eurosport з ексклюзивним транслюванням тенісного турніру Wimbledon, реалізацію різноманітних соціальних акцій.